Čechomor právě vydal novou píseň s názvem Tak naladíme a jedem!, která vznikla v rámci spolupráce s Platformou VIZE 0 a Kooperativou. Společně se vydali na cestu za jasným cílem – snížit počet smrtelných a vážných dopravních nehod na nulu. Jedním z důležitých faktorů, které ovlivňují způsob řízení a chování za volantem, je nálada řidiče i spolujezdců, kteří mají vliv na celkové naladění ve vozidle. A právě k dobrému ladění před i v průběhu cesty má pomoci také píseň Tak naladíme a jedem! 

K písni vzniklo i animované video, kde se objevují texty písně doplněné o obrázky se silniční tématikou. Zajímavostí je, že většina grafických prvků ve videu je vytvořena z částí loga Kooperativy (triquetry), které bylo rozebráno na malé částky a znovu složeno do tematických obrázků.

Novou skladbu si fanoušci mohou poslechnout skrze streamovací platformu Spotify, Apple music, Tidal, Deezer, Amazon music a s videem zhlédnout na Youtube a pokud bude mít dobrý ohlas, zařadí ji skupina i do nadcházejících koncertů.

Kromě nové písně vytváří Čechomor ve spolupráci s Kooperativou a Platformou VIZE 0 také sérii videoblogů, ve kterých radí, jak se naladit na cestu. František Černý a Karel Holas na vlastní kůži zkouší různé způsoby ladění, jako je například mačkání antistresového balónku, zvládání smyku v autodromu Sosnová a další, na které se již nyní mohou fanoušci těšit. 

V rámci spolupráce uspořádal Čechomor také soutěž #naladsenacestu, kde mohli soutěžící zasílat vlastní tipy na ladění. Autoři nejzajímavějších tipů budou vyhlášeni na začátku srpna a vyhrají zajímavé ceny, jako je kurz bezpečné jízdy v autodromu Sosnová, vstupenky na koncert a balíček upomínkových předmětů z nové speciální kolekce ke společné kampani.

Kampani #naladsenacestu Čechomor věnuje celou sekci webu – prohlédněte si ji na adrese https://www.cechomor.cz/pomaha/.